9.12.2013 – premiera „Na wietrze diabeł przyjechał” Katarzyny Mlek

na-wietrze-diabel-przyjechal

Zanim na dobre się rozwieje, w powietrzu wyczuć można, co się święci. Kiedy wicher w końcu stoczy się z gór i zacznie obijać między stokami, wystarczy byle iskra, aby doszło do awantury. A wszystko to przez złe­go, który dosiada podmuchów i sprowadza na ludzi gwałtowność.

?Na wietrze diabeł przyjechał? to zbiór sześciu niesamowitych historii, w których spotkamy mówiące ludzkim głosem jelenie, zaklęte w konie dusze, nimfy z drzew, przeklęte sadzawki i diabły. Mieszkańcy Beskidów w kolejnych historiach pokazują swoje specyficzne podejście do życia i góralski upór oraz przywiązanie do przekonania, że ?szczęście w nieszczęściu zawsze występuje?. I w tej książce nie jest inaczej.

Katarzyna Mlek ? pisarka i malarka. Autorka szeroko komentowanej powieści psychologicznej ?Zapomnij patrząc na słońce?, humorystycznej noweli ?Za firewallem? oraz tomu wierszy ?Zawodowa królowa?. Mieszkanka Bielska-Białej, gdzie osiadła po wielu przeprowadzkach. Wielbicielka pieszych wycieczek na szczyty wyższe i niższe. Wieczorami przesiaduje na stokach Dębowca wraz z nieodłącznym psem i notatnikiem.

Książka dostępna na wszystko.pl

Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.